Головна Приватним клієнтам

Поради з використання платіжних карток

Шановні клієнти!

Сбербанк докладає максимум зусиль із підвищення безпеки при використанні банківських карток. Але, як правило, таких односторонніх заходів недостатньо, адже безпека при роботі з банківськими картками залежить не лише від банку, але і від самих клієнтів.

Просимо Вас дотримуватися базових правил безпеки, щоб уберегти себе від можливих неприємностей і дотримуватися рекомендацій, які дозволять Вам захистити власні кошти на рахунку картки:

ПРИ КОРИСТУВАННІ БАНКОМАТАМИ
1. Не користуйтесь банкоматом:
- на якому відсутнє найменування банку та логотипи карток, що обслуговуються;
- на лицьовій панелі якого є бокси з рекламою або інші предмети, в які може бути вмонтована відеокамера;
- якщо люди позаду Вас знаходяться на відстані менше 2 м.

2. Перед використанням банкомату уважно огляньте його зовнішній вигляд. Якщо Ви виявили підозрілі пристрої на клавіатурі та біля картоприймача, а вигляд банкомату відрізняється від вигляду на заставці його екрану – не використовуйте цей банкомат.

3. При введені ПІН-коду слідкуйте, щоб його не помітили оточуючі. Для цього прикрийте клавіатуру іншою рукою або гаманцем, чи тримайте на клавіатурі обидві руки, щоб не було зрозуміло яку кнопку коли Ви натискаєте.

4. Картрідер для входу до закритих зон самообслуговування не повинен вимагати введення ПІН-коду. Якщо при вході в приміщення встановлено пристрій, що вимагає ввести ПІН-код - не користуйтесь ним.

5. Не звертайтесь за допомогою до сторонніх осіб при проведенні операцій у банкоматі.

6. Якщо поблизу банкомату Ви помітили підозрілих людей, краще виконайте операцію у іншому банкоматі, що знаходиться у добре освітлюваному та безпечному місці.

7. У випадку вилучення картки чужим банкоматом негайно зверніться до Контакт-центру Сбербанку для блокування картки. Запишіть дані банкомату (його номер, телефон та адресу банку, якому належить банкомат). З цими даними та при наявності чеку по проведеній операції, зверніться до відділення Сбербанку для оформлення відповідних документів.

 

ПРИКЛАДИ ВСТАНОВЛЕННЯ ШАХРАЙСЬКОГО ОБЛАДНАННЯ НА БАНКОМАТИ

 

ПРИ ОПЛАТІ ТОВАРІВ ТА ПОСЛУГ В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ
1. Будьте уважні, здійснюючи операції в Інтернеті, - використовуйте для оплати лише захищені сайти, що починаються з https або відмічені зображенням закритого замочку біля назви сайту.

2. Обирайте для онлайн-шопінгу лише перевірені сайти з позитивною репутацією. Віддавайте перевагу тим сайтам, які для введення CVV-коду пропонують використовувати віртуальну клавіатуру. Не купуйте в Інтернет-магазинах, що пропонують популярні товари за нереально низькими цінами. Подібні магазини створюються лише для збору персональних даних довірливих клієнтів.

3. Ніколи не вводьте ПІН-код при операціях з карткою у мережі Інтернет. При проведенні дистанційних операцій введення ПІН-коду ніколи не вимагається.

4. Для безпеки розрахунків у Інтернеті обов'язково встановіть антивірусне програмне забезпечення на своєму ПК/ мобільному гаджеті з актуальними вірусними базами, увімкненим проактивним захистом та установленим оновленням операційних систем та Java-компонентів.

 

ПРИ ОПЛАТІ КАРТКОЮ В ТОРГОВО-СЕРВІСНІЙ МЕРЕЖІ

1. Не дозволяйте працівникам підприємств торгівлі та послуг самостійно проводити операції оплати карткою без Вашої присутності. При необхідності супроводжуйте його для здійснення оплати. Зокрема, існує практика, коли офіціант відносить Вашу картку в інше приміщення, де дані картки можуть бути скопійовані.

2. Перш ніж підписати чек по операції, переконаєтеся, що сума, валюта, номер картки, що вказані, є вірними.

3. У разі відмови від покупки переконайтеся, що продавець відмінив операцію. Для цього необхідно або отримати чек відміни, або попросити касира знищити екземпляр чека торгової точки.

 

ЗАГАЛЬНІ ПОРАДИ
  • Зберігайте скретч-карту для отримання ПІН-коду окремо від карти, а після отримання ПІН-коду і активації карти - знищіть скретч-карту.
  • Зберігайте ПІН-код окремо від картки та ні в якому разі не пишіть ПІН-код на картці і не повідомляйте його іншим особам, в т.ч. співробітникам Банку.
  • Не повідомляйте реквізити картки (тризначний код CVV2 і термін дії карти) третім особам. Співробітники банку ніколи не запитують такі дані.
  • Якщо Ви запідозрили, що Ваш ПІН-код став відомим іншим особам або існуючий ПІН-код незручний для запам’ятовування, Ви можете змінити його у банкоматах Сбербанку. Для цього оберіть у головному меню розділ «Зміна ПІН-коду». Рекомендуємо не використовувати прості комбінації чисел і ті числа, що можуть асоціюватись з Вами, наприклад, день та місяць або рік народження.
  • Обов’язково підключіть послугу SMS-інформування, що дозволить контролювати будь-які операції руху коштів по картці.
  • Зберігайте на картці  суму коштів, що необхідна для здійснення поточних операцій. Всі інші доступні заощадження радимо перевести на «Прибутковий» рахунок. Це забезпечить Вам додатковий дохід, а також убезпечить від зняття всіх доступних коштів на картці у разі її втрати чи крадіжки.
  • Оплачуйте свої щоденні покупки за допомогою кредитної картки, а для зняття готівки використовуйте зарплатну картку. Пільговий період кредитної картки дозволяє безпроцентно користуватись кредитними коштами до 45 днів, тобто при погашенні використаних у поточному місяці коштів до 15 числа наступного місяця, Банк не нараховує відсотки за користування кредитом. У кінці місяця всю суму витрачених коштів по кредитній картці Ви можете оплатити із зарплатної картки,  переказавши їх у банкоматі або за допомогою Інтернет-банкінгу «Сбербанк Онлайн». А, підключивши до зарплатної карти «Прибутковий» рахунок і переказавши на нього усю отриману зарплату, Ви не лише захистите кошти на зарплатній картці від шахраїв, але і зможете отримати додатковий дохід.
  • Запишіть номера телефонів Контакт-центру та тримайте їх окремо від картки. Вони знадобляться при виникненні будь-яких проблем з карткою.
  • Для безпеки Ваших розрахунків у Сбербанку встановлені ліміти активності, що обмежують суму коштів, що може бути отримана по картці протягом певного часу. Щоб змінити ці ліміти  Вам необхідно звернутись до Контакт-центру. Радимо не відміняти ліміти на довгий час або назавжди. Це убезпечить Вас від повного зняття коштів у разі втрити картки та ПІН-коду.

Інформацію про добові ліміти Вашої картки Ви можете дізнатись на сторінці Контакт-центру на сайті Сбербанку.

 

Корисно знати:
Інформація щодо використання сервісу 3D-Secure

  • Навчальні відеоролики:

«Як захистити себе від банкоматних шахраїв (скіммінг)»

«Як захистити себе від банкоматних шахраїв (соціальная інженерія)»

Наочна інфографіка:

«Як розпізнати карткових шахраїв в Інтернеті»

«Як розпізнати карткових шахраїв по телефону»

«Як захистити свої гроші під час зняття у банкоматі»

«Як захистити свій пін-код від шахраїв (скімінг)»

«Як розпізнати шахрайський сайт»  

«Як відстояти право на розрахунки карткою (у разі, якщо картку не приймають)»